Нижче Запоріжжя річка Дніпро припинить бути судноплавною – Адміністрації судноплавства

Фото: Адміністраціz судноплавства

Внаслідок підриву Каховської ГЕС, нижче Запоріжжя річка Дніпро на тривалий час припинить бути судноплавною.

Про це повідомив голова Адміністрації судноплавства Євген Ігнатенко.

За його словами, такий терористичний акт РФ матиме катастрофічні наслідки для всього регіону в цілому та майбутнього відновлення судноплавства зокрема. Через різке підтоплення територій зруйновано та виведено з ладу інфраструктуру портів та терміналів, розташованих в області, багато затонулих суден. Крім того, надходять повідомлення про потрапляння у воду значної кількості мастила та інших небезпечних та забруднюючих речовин, а також нерозірваних мін та боєприпасів.

Євген Ігнатенко зазначив, Каховський шлюз був крайнім дніпровським шлюзом, що випускав усі судна в бік відкритого моря. Фактично Україні перекрили ворота для експорту.

«Але зараз ми маємо проблеми й вище за течією.

Рівень води у Каховському водосховищі падає на 10 см щогодини. Допустимий рівень на нижньому бьєфі Запорізького шлюзу – 14 м, сьогодні на ранок фіксували 16 м.

Тому, за умови падіння рівня нижче цієї позначки ми не зможемо проводити шлюзування в Запоріжжі».

Наголошується, адміністрація судноплавства другий день активно працює з власниками, чиї судна наразі знаходяться в акваторії Каховського водосховища. Це близько 50 суден. Завдання – сприяти у забезпеченні їх безперешкодній передислокації з місць базування вище по Дніпру через Запорізький шлюз.

«За Дніпрогесом річка Дніпро залишиться судноплавною. Нижче – ще тривалий час ні. Після падіння рівня води судна там опиняться на мілині, а це може загрожувати розливом пально-мастильних матеріалів».

оренда квартири Львів

Новини