Очільник МЗС Італії назвав терміни розгортання в Україні системи SAMP/T

Фото: Дзеркало тижня

За словами міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні, зенітний ракетний комплекс SAMP/T, який Рим спільно з Парижем має намір передати Україні, може бути розгорнутий протягом двох місяців.

Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу Rai, пише «Європейська правда».

«(ЗРК SAMP/T) буде розгорнутий на території України протягом наступних семи-восьми тижнів», – зазначив очільник італійського МЗС.

Коментуючи війну Росії проти України, Таяні зазначив, що «прогнози робити важко», але РФ «неодмінно шукатиме вихід» із ситуації, що склалось, і тому міжнародне співтовариство повинне «прагнути захистити українську незалежність і працювати заради миру».

Наприкінці січня агенція Reuters повідомила з посиланням на джерела, що Франція й Італія вже практично досягли згоди про передачу Україні ЗРК SAMP/T, а також підписали контракт на закупівлю до 700 ракет Aster, що використовуються для цього комплексу.

Система, створена спільним франко-італійським консорціумом, може відстежувати десятки цілей і перехоплювати 10 одночасно і є єдиною системою європейського виробництва, здатною перехоплювати балістичні ракети.

Новини