Окупанти розграбували ЧАЕС: винесли комп’ютери, чайники, кавоварки, навіть виделки


Перед тим, як 31 березня залишити ЧАЕС, окупанти вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч із АЕС. Звідти винесли кухонний посуд, виделки, ложки та сервізи.

Про це в ефірі телемарафону повідомив голова державного агентства з питань управління зоною відчуження Євген Крамаренко, інформує Суспільне.

За його словами, ще зранку 31 березня почала виїжджати техніка, яка перебувала на майданчику Чорнобильської АЕС. Після того, як частина техніки виїхала, старший серед окупантів на прізвище Якушев із позивним «90-ий» запропонував скласти акт.

«Погрожував, якщо цього не відбудеться, вони заберуть наших співробітників до Білорусі. Фактично акт підписувався під примусом. Після цього (підписання акту – ред.) ці солдати почали мародерити, виносити речі, пакувати в техніку, що ще залишилась на майданчику, та виїжджати», – розповів Крамаренко.

Співробітники у цей час перебували на своїх робочих місцях, і їм було заборонено виходити із диспетчерських та кабінетів. Згодом вони зрозуміли, що стало дуже тихо, і наважилися оглянути станцію.

«Вони протягом десь години обійшли весь майданчик ЧАЕС, але не виходили за територію Чорнобильської АЕС і переконалися, що окрім тих 59 осіб працівників нашої станції на території ЧАЕС більше нікого немає», – розповів Крамаренко.

За його словами, окрім того, що зникла частина речей, усі датчики на перший погляд у нормі, суттєвих пошкоджень інфраструктури ЧАЕС поки не видно.

«Але треба пересвідчитися, коли наступить день і туди можна буде відправити вниз більш специфічних співробітників, які зможуть перевірити технічний стан усіх об’єктів», – сказав Крамаренко.

Він також розповів, що датчики рівня радіації не працюють і не передають інформацію у загальну систему. Співробітники у ручному режимі перевіряли – перевищень немає.

«Але цю систему необхідно відновлювати, і незрозуміло, чому воно не передає. Можливо, саме обладнання було виведено, можливо, просто відключено. Будемо пізніше з’ясовувати», – пояснив Крамаренко.

Нагадаємо, російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об’єкти у Зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.

30 березня у Раді повідомили, що система моніторингу рівня радіаційного забруднення на Чорнобильській АЕС не працює вже 5 днів. Станом на 25 березня було виявлено перевищення у понад 7 разів.

Окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого – у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

 


Новини