Окупанти безцільно стріляють по Херсону, – військовий Андрій Ткачук

Фото: fcdynamo

В Херсоні далі неспокійно. Росіяни активно обстрілюють місто. Але офіцер ЗСУ, який зараз перебуває на півдні, Андрій Ткачук не впевнений в тому, що окупанти планують знищувати Херсон, як Маріуполь. На його думку, вони, швидше, захищають свої логістичні шляхи з Криму до Запоріжжя та Донбасу.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«У перші дні після деокупації Херсона, в місті було якось спокійніше, а зараз обстріли зростають і прилітає в цивільні райони. Стріляють як-небудь і куди потрапить. Ти не розумієш для чого і куди вони стріляють. Наприклад, тиждень тому відкрився один з відомих супермаркетів. Були величезні черги до нього, люди не мали продуктів. А через два дні були два чіткі прильоти саме в це місце. Внаслідок цього загинула літня жінка», – зазначає військовий.

За його словами, незважаючи на це, влада намагається відновлювати життя в регіоні. Потрохи з’являється електроенергія, водопостачання, хай і не дуже швидкими темпами.

«Люди натхненні тим, що вони повернулись додому. Вони переконують кожен раз, що ще потерплять: «Нехай не буде світла, не буде води, але ми вдома». Хоча їм важко, бо вони вже чи не місяць без електрики і водопостачання. Але загалом добре, що все відновлюється», – говорить Андрій Ткачук.

Він зауважив, що багато мешканців зараз виїжджають з Херсона, оскільки організувати опалювальний сезон  в місті буде важко. Складна зима очікується по всій Україні, але в Херсоні вона буде ще важчою, бо крім інфраструктурних проблем там є ще артилерійські обстріли. Місто тепер поруч з лінією фронту. Люди це розуміють, тому виїжджають.

Також, за його словами, в Херсоні зараз активно працюють представники правоохоронних органів,   проводять  фільтраційні заходи, оскільки колаборантів там залишається досить багато.  

В той же час на Лівобережжі окупанти намагаються окопуватись, будують фортифікаційні споруди, щоб захистити свої логістичні шляхи, які ведуть з Криму на Донбас та Запоріжжя.

«Вони зараз обстрілюють місто і навколишні села, але вони не є для них пріоритетними. Спрогнозувати, що вони хочуть зробити з містом – не спрогнозуєш. Наразі у них можливість обстрілювати артилерією і РСЗВ – і вони це будуть робити», – зазначає військовий.

Новини