ООН направить групи для евакуації людей на затоплені окуповані території Лівобережжя, щойно РФ дасть дозвіл

Фото: BBC

ООН направить на постраждалі окуповані території Херсонської області групи для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей на підконтрольні уряду України території.

Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з координаторкою системи ООН в Україні, гуманітарною координаторкою Деніз Браун, повідомляє МЗС України.

Зазначається, що 8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Деніз Браун обговорили посилення допомоги з боку ООН задля подолання гуманітарних наслідків терористичного акту Росії на Каховській ГЕС.

Українська сторона відзначила направлення ООН гуманітарної допомоги на постраждалі території. Водночас було наголошувалося, що масштаб руйнувань та страждань, завданих громадянам і тваринам, потребує якісно іншого реагування. За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей.

Крім того, домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної Уряду України території.

Дмитро Кулуба запевнив, що Україна надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження.

Сторони домовились, що згадані підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях з наших територій, щойно Росія надасть доступ та гарантії безпеки. Наразі Організація Об’єднаних Націй чекає на відповідь РФ.

оренда квартири Львів

Новини