ООН, Туреччина й Україна погодили рух 14 суден у рамках зернової угоди, РФ повідомили

Фото: Мінінфраструктури

ООН, Туреччина та Україна погодили на понеділок, 31 жовтня, план пересування для 14 суден, які перебувають у турецьких водах, в рамках зернової угоди.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву Спільного координаційного центру в Стамбулі, пише Українська правда.

У заяві йдеться про те, що три делегації також домовилися про проведення інспекцій у понеділок для 40 суден, що виходять із порту.

У СКЦ зазначили, що російська делегація була проінформована про ці плани.

Водночас джерело пропагандистського агентства РИА Новости заявило, що ухвалені Києвом, Анкарою та ООН рішення про рух суден у рамках зернової угоди ні до чого не зобов’язують Москву.

«Ми призупинили участь і офіційно інформацію про це довели до СКЦ. Ухвалені без нас рішення (якщо вони ухвалені) нас ні до чого не зобов’язують», – сказав він.

Нагадаємо, 29 жовтня Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації «зернової угоди» нібито через «теракт» у Севастопольській бухті в суботу вранці.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує, що атака проти російських кораблів у бухті окупованого Севастополя стала лише приводом для Москви вийти з «зернової угоди», оскільки кроки для її зриву почалися задовго перед цим.

Турецька сторона раніше повідомляла, що судна з українським зерном, які вже прибули до Стамбула, проходять перевірку, але нові зерновози з України поки що не відправлятимуться.

Мінінфраструктури повідомило, що рух 218 суден, які транспортують збіжжя з України в межах «зернової угоди», виявився фактично заблокованим через призупинення Росією участі в ній.

Новини