Орбан потрапив у скандал: одягнув шарф, де частина Закарпаття у складі Угорщини

Фото: Index

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прийшов на товариський футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті з шарфом, на якому зображена карта «Великої Угорщини» з частинами сусідніх держав у її складі.

Про це  пише  «Європейська правда».

Орбан зустрівся з футболістом Балажем Джуджаком, де були присутні журналісти, які і сфотографували фанатський шарф угорського прем’єра з картою «Великої Угорщини», яка включає регіони сьогоднішніх Румунії та України. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

Румунський депутат Європарламенту Алін Мітута вже заявив у Twitter, що через такі речі лідери Євросоюзу повинні покарати та ізолювати Орбана.

«Це ще один безвідповідальний крок Віктора Орбана, який з’явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із Путіним, який також мріє змінити кордони. Лідери ЄС повинні накласти на нього санкції та ізолювати в Європейській раді», – заявив Мітула.

Орбан не вперше викликає обурення згадкою про «Велику Угорщину». У 2020 році він опублікував фотографію глобуса, на якому також зображені кордони Королівства Угорщина до закінчення Першої світової війни. Цей випадок викликав роздратування, особливо в Хорватії та Румунії.

За Тріанонським договором 1920 року Королівство Угорщина втратило значну частину своєї колишньої території. В Угорщині це досі вважається великою історичною ганьбою.

Новини