Оркестру Львівської філармонії – 120 років

Фото: Р. Труш

120-річчя від Дня свого створення відзначив Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. З цим колективом у 1902 році розпочалася історія самої Львівської філармонії. З цієї нагоди там з великим аншлагом відбувся концерт, де прозвучали твори Людкевича, Станковича та Дворжака. Солістом виступив скрипаль Дмитро Ткаченко, а диригентом – Теодор Кучар. 

Про визначну дату оркестру в ефірі «Першого Західного» розповів генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Він зауважив, що і самій назві «Львівська філармонія» – 120 років.

Фото:
Львівська національна філармонія

«І оркестр, і філармонія не були постійно чинними, але від 1902 року вони пережили не одну економічну кризу, не одну війну. І від 30-х років минулого сторіччя і оркестр, і філармонія дуже активно функціонували», – сказав керівник Львівської філармонії.

За його словами, до війни вони планували дуже гучно відзначити цей ювілей. Однак, коли розпочались воєнні дії, зрозуміли, що планувати – без сенсу. Але попри це закладу вдалось видати книжку про оркестр, зробили пам’ятні сувеніри і провести святковий концерт, який відбувся з аншлагом. 

Фото: Р. Труш

Хоча в філармонію зараз ходить менше людей через обмеження.

«Ніхто ще не відмінив «ковідний» паспорт. Тобто, залишаються обмеження по кількості людей, які можуть бути в залі. Друге – кількість людей прив’язана до нашого сховища. При максимальному навантаженні воно може прийняти до 200 осіб. І коли в нас є симфонічний оркестр на сцені, а це 40-60 людей, ми розуміємо, скільки квитків чи запрошень ми можемо надати, щоб не створювати небезпеки. Бо кілька разів під час концертів повітряна тривога нас заставала», – розповів про нові умови роботи філармонії під час війни Володимир Сивохіп.

Він також зазначив, що зі всіх концертів відбуваються онлайн-трансляції. Це означає, що люди можуть дивитись їх з дому. Завдяки цьому філармонія отримала величезний онлайн-архів виконаної музики.

Головною подією в житті філармонії під час цього концертного сезону, за словами її керівника, буде 2-місячний гастрольний тур в США в січні-лютому 2023 року.

Фото:
Львівська національна філармонія

Особливим цей концертний сезон стане ще й тому, що разом з колективом Львівської філармонії будуть мати спільні концерти і гастролювати музиканти Маріупольської філармонії.

«Після початку війни ми змогли відновити хороші зв’язки з маріупольцями і вирішили цей концертний сезон трохи робити разом. Ми стартували в польському Гданську минулого тижня. Туди поїхав наш камерний оркестр «Віртуози Львова» і долучились кілька музикантів маріупольців, які є за кордоном. Вже з Гданська до Львова приїхав їхній диригент і тут провів спільні репетиції. Приїхали також 5 чи 6 музикантів, які залишились в Україні», – розповів Володимир Сивохіп.  Далі, за його словами, у планах – спільні гастрольні тури.

Новини