Остаточна модель та деталі ленд-лізу поки що не сформовані – Резніков

Фото: Слово і Діло

Станом на початок вересня остаточна концепція і деталі ленд-лізу ще невідомі – нюанси, якою буде ця програма допомоги, ще обговорюються, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

Про це він розповів в інтерв’ю «РБК-Україна», пише Українська правда.

«Я вас напевно розчарую, тому що остаточне розуміння, як буде виглядати ленд-ліз, ще народиться. Тому що наші партнери ще остаточно не завершили формувати модель. Тобто прийнято принципове рішення, що ленд-лізу бути, визначено об’єм грошей по цій програмі і прийнято принципове рішення, що на ці гроші Україна зможе придбати те, що їй потрібно для перемоги в цій війні. А от нюанси і деталі, яким цьому ленд-лізу бути, ще досі обговорюються».

Резніков додав, що «були різні моделі» ленд-лізу: в одному випадку йшлося про звичайний кредит, як під час Другої світової війни для СРСР та Великобританії, і «там були цікаві умови».

Водночас міністр прогнозує, що для України буде інша модель, але додав, що зараз розкривати деталі не готовий.

Пряма мова Резнікова: «Щоб я зараз не сказав, воно може у фінальній версії бути трошки іншим. І тут ще важливо, що скоріш за все дизайнером остаточної моделі будуть не міністри оборони, а міністри фінансів. Тому що це все ж грошові стосунки. Моя задача – проконсультувавшись з Генштабом, взявши їх потребу, сказати, що мені потрібні саме ці безпілотники чи ракети».

Він додав, що поки не працює ленд-ліз, Україна отримує допомогу за 4 програмами США.

Нагадаємо, 9 травня президент США Джо Байден підписав закон про «ленд-ліз» для України, відкривши можливість для швидкого постачання будь-якого типу озброєння в Україну.

У червні секретар РНБО Олексій Данілов нагадав українцям, що ленд-ліз наразі ще не працює, він прогнозував, що програма стартує, можливо, у липні-вересні.

Новини