Пальне дорожчатиме повільніше – Нацбанк України

Фото: slovoidilo

Зростання цін на пальне в Україні суттєво сповільнилося, хоча їхній рівень стабілізувався на високому рівні і у вересні становив  66,2%. Надалі пальне дорожчатиме повільніше (до 20% на рік).

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Ціни стримуватиме поступове зниження світових цін на нафту.

«Проте, ефекти перенесення високих цін на пальне триватимуть і надалі, зумовлюючи, зокрема, подорожчання транспортних послуг. Це підживлюватиме загальну інфляцію», – заявляють в НБУ.

У Нацбанку також підкреслюють, що збільшення витрат, спричинене війною, та дорогі енергоносії залишатимуться вагомими чинниками прискорення інфляції, зокрема продовольчої.

«Збільшення витрат бізнесу, у тому числі на енергоносії, окупація територій, ускладнена логістика та скорочення поголів’я зумовлювали подальше пришвидшення небазової інфляції, зокрема продовольчої. Крім того, посилювався й тиск з боку світових цін. Вищими темпами зростали ціни на фрукти, переважно імпортні цитрусові та банани, унаслідок ускладненої логістики, подорожчання цих продуктів у світі та коригування офіційного курсу гривні в липні 2022 року», – йдеться у звіті.

У Нацбанку додали, що подорожчання енергоносіїв залишається одним з ключових чинників зростання собівартості енергоємних товарів.

«Це підтверджується посиленням впливу чинника “ціни на енергоносії” на формування майбутніх цін підприємствами. Вищими темпами зростали ціни на хліб, оброблені молочні продукти та ковбасні вироби. Також, під впливом цього чинника та очікувань щодо скорочення виробництва, швидше зростали ціни на цукор», – вважають в НБУ.

Там прогнозують, що у наступному році продовольча інфляція стрімко знижуватиметься завдяки відновленню оптимальних технологічних і логістичних зв’язків, надходженню на ринок нових вищих врожаїв, у тому числі з південних областей країни.

Новини