«Patriot» і SAMP/T, що нам передають, вистачить прикрити 4 великі міста – Олег Жданов

Фото: Міноборони США

Зенітні ракетні комплекси «Patriot» можуть запрацювати в Україні швидше, аніж очікувалось. Незабаром із навчань з-за кордону повернуться українські військові, які освоїли американський комплекс швидше, ніж очікувалося. Відтак, в Україні почнеться нова доба в історії протиповітряної оборони України.

Так вважає військовий експерт Олег Жданов. Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Patriot» можуть запрацювати на тиждень-два швидше, як планувалось. Наші хлопці , як завжди, здивували. Приємно здивували. Теж  саме було, коли ми освоювали артилерію. Згадайте навчання в Німеччині на Panzerhaubitze 2000. Німці давали нам 2 місяці – ми за 4 тижні опанували ті гаубиці.  Залишається лише питання транспортування. Якщо це буде здійснено літаками, це займе декілька діб», – говорить військовий експерт.

Водночас він каже, що пускова установка може охопити лише 120 км в радіусі. Але з кожним наступним комплексом ця площа буде більшати.

Наразі, за його словами, Україні обіцяли три «Patriot» і один SAMP/T. Останній є аналогом «Patriot»,  тільки італо-французькою розробкою.  Ці комплекси можуть закрити 4 міста типу Дніпра чи Харкова. Але через це може змінитись і тактика ворога.

«Вони почнуть вражати цілі, де немає таких комплексів. Ми реально відкриваємо  нову сторінку боротьби з балістичними ракетами. Це ракети Х-22 з дальністю 600 км, ракети «Кинджал», «Іскандер». Сюди можуть підпадати і ракети комплексу С-300, якщо вони будуть пускатись в зоні дії цього комплексу. Поки що ми будемо об’єктово захищати. Тобто, буде братись якийсь об’єкт: великі міста або стратегічні об’єкти», – зазначив Олег Жданов.

оренда квартири Львів

Новини