Переговори України та РФ у Стамбулі: тривають консультації з декількох напрямків


На переговорах української та російської делегацій, що проходять у Стамбулі, сторони обговорюють договір про міжнародні гарантії безпеки для України, припинення вогню та вирішення гуманітарних питань на території України.

Про це заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк на проміжному брифінгу в Туреччині, повідомляє Українська правда.

«Зараз ідуть інтенсивні консультації з декількох важливих питань. Ключове з них – договір про міжнародні гарантії безпеки для України. Тільки з цим договором ми можемо закінчити війну так, як це потрібно Україні.

Не менш важливий блок питань – припинення вогню заради того, щоб ми могли вирішити гуманітарні проблеми, які накопичилася».

Подоляк додав, що «сьогодні маємо ще одну проблему, вона стає все більшою і більшою – це проблема ескалації війни, ескалації ненависті, ескалації порушення звичаїв і правил ведення війни не тільки на полях боїв».

За його словами, і в прямому ефірі подеколи йдуть заклики знищувати ту чи іншу націю, порушується Женевська конвенція по відношенню до військовополонених.

ЗСУ буде слідкувати, щоб не порушувалися права російських військовополонених і очікують цього ж від російської сторони.

Подоляк наголосив, що обидві сторони мають дотримуватися конвенцій і зупиняти їх порушення.

За даними співрозмовника «Української правди», російський олігарх Роман Абрамович бере участь в перемовинах України та Росії як нейтральний переговорник.

Його головна задача «передавати їхньому начальнику зрозумілою і людською мовою нашу позицію».

Вранці 29 березня переговорні команди України та Росії зустрілися у Стамбулі, перед ними виступив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та закликав до перемир’я.

Перед початком переговорів Абрамович переговорив із Ердоганом та членами делегацій.

 


Новини