Перемога республіканців не змінить політики США щодо України – політолог Валерій Димов

Фото: realestatemarket

Республіканці перемагають в Палаті представників США і матимуть більшість. Але Україні не варто цього боятись. Підтримка нашої держави з боку США залишиться. У цьому переконаний політолог Валерій Димов.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Так чи інакше, вони будуть підтримувати Україну. Пасажі деяких їхніх кандидатів нібито про те, що вони будуть проти допомоги Україні, були предметом спекуляції, як в США, так і в Україні. Нам не договорювали другу половину фрази про те, чому не будуть нам допомагати фінансово, бо «треба давати не порожні чеки, а треба давати зброю». Самі республіканці традиційно завжди були проукраїнські і антиросійські», – говорить політолог.

На його думку, якщо республіканці пройдуть до Конгресу, вони будуть більше сперечатись з Білим домом щодо економічної політики, бюджету, аніж щодо підтримки України.

Він також звертає увагу на те, що інформація про те, що американці закликали Україну до переговорів з Росією, не зовсім точна. За його словами, американці говорили про те, що не треба заперечувати можливість самих переговорів.  

«Нас не спонукали до переговорів і не будуть це робити, бо американці усвідомлюють, що жоден політик не отримає мандат від українського народу на переговори з ґвалтівниками, вбивцями, мародерами. Так само, як не отримали мандату ті, які 29 березня після Стамбульської зустрічі розповідали нам, що ми не будемо в НАТО, що Захід нас кинув і Росія буде нам гарантом. Зараз ці люди займають іншу позицію», – зауважує Валерій Димов.

На його думку, нашій владі треба співпрацювати з будь-якою адміністрацією США і не втручатись у внутрішні вибори, не ставити на якогось одного кандидата. Треба розуміти, що носієм суверенітету в США є американські громадяни, а не політики.

Новини