Під час війни злочинність на Львівщині зменшилась наполовину, – Олександр Шляховський

Фото: umn.ua

З початку повномасштабного вторгнення РФ кількість злочинів у Львівській області зменшилась наполовину. Передовсім через уважність громадськості та комендантську годину.

Про це в ефірі «Першого Західного»  розповів начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський.

«Активне суспільство і Нацполіція в тісній співпраці разом працює над недопущенням, виявленням і розкриттям злочинів. В умовах війни ми отримуємо безліч інформації, ми перевіряємо її, превентивно діємо. І я можу чітко сказати, що наполовину зменшилась кількість злочинів, зокрема майнового характеру: крадіжок, грабежів, угонів», – заявив головний поліцейський області.

За його словами, головними причинами падіння злочинності є збільшення кількості патрулів на вулицях і продовження співпраці з силами тероборони, громадськими формуваннями. Добре зарекомендувала себе також комендантська година.

«На цей час адміністративної відповідальності за порушення комендантської години немає, але разом з тим, ми перевіряємо осіб, бо війна – багатовекторна: як інформаційна, на полі бою, так і диверсійна. Поліція перевіряє громадян і за потреби запрошує у райвідділ поліції для з’ясування обставин», – зазначив Олександр Шляховський.

Додалось більше роботи у поліцейських і у зв’язку з відключенням електроенергії, особливо на дорогах.  Регулювання найбільш складних відтинків шляхів, перехресть, за словами Шляховського, поліція забезпечує своїми силами.

«Отримуємо інформацію на 102, реагуємо миттєво. Але треба враховувати, що дороги належать не Нацполіції, а органам місцевого самоврядування. Ми в межах своїх повноважень забезпечуємо безпеку під час вимкнень світла. Питання встановлення альтернативного живлення на світлофорах – не в наших можливостях, хоча ми за те, щоб у нас були ці можливості», – додав поліцейський.

Новини