Підстав для блекауту на 2 місяці немає – експерт з енергетичних питань

Фото: ua-energy.org

Минулого тижня голова Львівської тергромади Андрій Садовий заявив, що взимку львів’янам треба готуватись до відсутності світла впродовж двох місяців. Експерт з енергетики Геннадій Рябцев  вважає, що такі заяви є невиправдані. Підстав говорити, що українська енергосистема може так надовго поринути у темряву, на його думку, немає.

Про це він розповів в програмі «Головне за день» на «Першому Західному». 

«Якщо говорити про роботу об’єднаної енергетичної системи Україні і західні підсистеми, то підстав, щоб казати про можливість повного припинення електропостачання на тривалий термін зараз немає. Крім того, завдяки роботі операторів системи передачі  Укренерго та регіональних операторів, систем розподілу обленерго було забезпечено збільшення пропускної здатності лінії електропередач, які синхронізують нашу систему з системою континентальної Європи. І завдяки цьому у нас збільшилась можливість аварійних перетоків електроенергії»,  – каже експерт.

За його словами, це розповсюджена практика, коли надлишок генерації одні країни передають іншим для взаємної вигоди. Тому західні регіони України більш захищені, оскільки можуть скористатись допомогою сусідніх держав, тим більше, що можливості для цього впродовж літа зросли.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він також вважає, що проблемою минулого року було те, що сил протиповітряної чи протиракетної оборони було недостатньо, щоб захистити небо. Зараз щільність захисту суттєво зросла.

«Вона не є абсолютною, проте Росія  вже не зможе завдавати ударів не лише по об’єктах енергетичної інфраструктури, але і по інших об’єктах на території України. Абсолютна більшість засобів ураження буде збиватися. Про це свідчать обстріли і ракетні  атаки, що відбувались впродовж літа цього року. Так, є пошкодження, проте їх обсяг є значно менший, ніж це було на початку жовтня – листопаді минулого року», – зазначає Геннадій Рябцев.

Хоча він визнає, що стартові умови для початку опалювального сезону значно гірші, аніж минулого і це пов’язано зі значно меншим обсягом резервних потужностей, аніж минулого року і меншою кількістю обладнання на складах.

«Так, є все, що необхідно для проведення оперативних ремонтів, але цілком зрозуміло, що замінити високовольтне обладнання, як тоді було складно, так і зараз. Але водночас є успіхи, пов’язані із суттєвою децентралізацією, розукрупненням роботи енергетичних об’єктів. Зараз величезна кількість, сотні  територіальних  громад реалізують проекти з використання місцевих джерел енергії для самозабезпечення себе електричною та тепловою енергією впродовж опалювального сезону», – розповідає експерт з енергетичних питань.

Нагадаємо, 23 серпня міський голова Львівської тергромади Андрій Садовий під час сесійного засідання заявив, що львів’янам потрібно бути готовими до відключення електроенергії. Світла може не бути до двох місяців.

оренда квартири Львів

Новини