Подоляк нагадав, за яких умов Україна буде готова до перемовин з Кремлем

Фото: ОП

Україна ніколи цілковито не відмовлялася від перемовин з Росією, але має чітку умову – виведення російських сил з території України.

Про це повідомив у своєму Твіттері радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк

«Потрібно розуміти: Україна ніколи не відмовлялася від переговорів. Наша переговорна позиція відома та відкрита:

1. Спочатку РФ виводить війська з України

2. Далі – все інше.

Чи готовий Путін? Очевидно, ні. Тому ми конструктивні у своїй оцінці: будемо говорити з наступним лідером РФ», – зазначив Михайло Подоляк.

Нагадаємо, 30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів з Росією, але не з Володимиром Путіним, а з іншим президентом РФ. Того дня РНБО констатувала неможливість проведення переговорів із Путіним, а Зеленський затвердив це указом. У Росії на це відреагували, що готові почекати наступного президента України.

4 листопада радник з нацбезпеки США Джейк Салліван під час візиту до Києва заявив, що США вважають неприйнятними умови, на яких Кремль зараз в принципі готовий вести діалог, тому що усі розмови мають починатися з повної деокупації України.

Водночас The Washington Post з посиланням на свої джерела повідомляло, що Білий дім у приватному порядку нібито закликає Київ продемонструвати готовність до переговорів з Росією. Як зазначають, Вашингтон поділяє оцінку Києва, що Путін несерйозно ставиться до перемовин і не йдеться про те, щоб штовхати Україну до них, але хотіли б «забезпечити підтримку країн, громадяни яких можуть хвилюватися через перспективу війни на довгі роки».

оренда квартири Львів

Новини