Політиків на виборах будуть оцінювати за їхнім вкладом у перемогу, – Олексій Антипович

Фото: uainfo

Трьома китами довіри українців є ЗСУ,  президент  та волонтери. На останніх місцях рейтингу, як і раніше: суди, прокуратура та політичні партії. Відбулися зміни і в національній самоідентифікації: абсолютна більшість опитаних  українців ідентифікує себе як громадян України. 

Такі висновки із результатів порівняльного дослідження «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року», яке проводила  соціологічна група «Рейтинг», зробив керівник організації Олексій Антипович.

Про них він розповів в ефірі «Першого Західного».

За його словами, повномасштабне вторгнення розставило нові пріоритети. Найбільшою довірою в українців  почали користуватись ЗСУ,  президент та волонтери.  І ці три категорії, на думку соціолога, будуть основою майбутньої української держави.

«Всі інші інституції теж мають високий рівень довіри, але ми говоримо про умови, в яких ми перебуваємо. А в умовах війни ти чекаєш захисту від Збройних сил, від влади. Ну і звичайно, ти сподіваєшся на самого себе, тому ти довіряєш українцям, українському суспільству. Загалом, ставлення до держави на фоні того, що було колись, дуже покращилось», – відзначив Олексій Антипович.

За його словами, в нових умовах також змінились і вимоги до політики. Основне, що цікавить українців зараз – це перемога. Відтак, що нових, що старих політиків будуть оцінювати за їхнім вкладом в перемогу.

«Не можна говорити старими лекалами, які в нас були до війни. Рейтинг, довіра, впізнаваність, рекламні ролики, меседж-бокси – це все технології, які працювали і будуть працювати, але свідомість громадянина кардинально змінилась. Тому запит на гречку, на популізм, на красиву картинку, не дуже сприймається нинішніми українцями», – говорить соціолог.

оренда квартири Львів

Новини