Польща почала видавати Україні громадян, які сприяли незаконному виїзду українців – Rzeczpospolita

Фото: Rzeczpospolita

Польща вже передає Україні деяких громадян, які сприяли незаконному вивезенню українських чоловіків за кордон.

Про це пише польське видання Rzeczpospolita, яке цитує «Європейська правда»

Згідно з інформацією, отриманою Rzeczpospolita від Прикордонної служби, Польща, відповідно до угоди з Україною, вже висилає громадян країни, які беруть участь у переправленні нелегальних іммігрантів до Європи.

Стаття присвячена можливій видачі Україні українських чоловіків, які покинули країну за хабар. Для того, щоб повернути таких людей в країну, Україна має видати міжнародний обвинувальний акт проти кожного з них, йдеться у матеріалі.

«Якщо ми зупиняємо такого іноземця, наприклад, за звичайну перевірку на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – ред.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою з України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу і повідомляємо прокуратуру. Польський суд вирішує, чи буде вона екстрадована», – розповів інспектор Маріуш Царка, речник Головної комендатури поліції.

Згідно з даними Прикордонної служби Польщі, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року по 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців.

«Одна людина могла перетнути кордон до кількох сотень разів. Але якщо відняти виїзди від в’їздів, то в Польщі залишається близько 80 000 українців, які потенційно можуть підлягати мобілізації. Скільки з них насправді відповідають умовам звільнення від мобілізації? Невідомо», – зазначає лейтенант Анна Міхальська, речниця Прикордонної служби.

«Це значна цифра для України, оскільки ці люди могли б бути мобілізовані і поповнити лави наших збройних сил, зміцнивши таким чином нашу оборону і безпеку», – говорить Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Нагадаємо, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія нещодавно припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, рятуючись від мобілізації.

Крім того, американське видання The Washington Post дізналося подробиці розслідування мережі російських агентів у Польщі, які мали на меті здійснити диверсії для перешкоджання транспортуванню в Україну військової допомоги.

В березні у Польщі оголосили про ліквідацію шпигунської мережі, яка діяла на користь Росії. У рамках операції затримали дев’ять осіб, згодом їхня кількість зросла до 16. Чотирнадцятим затриманим був професійний російський хокеїст.

Згодом Rzeczpospolita оновило публікацію про потенційну видачу Україні чоловіків, які втекли від мобілізації, уточнивши, що в минулому Варшава видавала Києву українців, причетних до вивезення нелегальних мігрантів.

Видання змінило первинний заголовок «Польща почала видавати Україні чоловіків, які виїхали з країни». Тепер публікація має назву «Україна повертає на війну співвітчизників, які втекли з країни».

оренда квартири Львів

Новини