Понад 100 тисяч українських військових пройшли підготовку у 32 країнах-партнерах – Генштаб

Фото: glavnoe.in.ua

Понад 100 тисяч українських військових завершили підготовку в навчально-тренувальних центрах у 32 країнах-партнерах. Завдяки спільним зусиллям була створена відповідна система підготовки військовослужбовців ЗСУ та інших Сил оборони.

Про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Олександр Кириленко під час брифінгу щодо результатів підготовки особового складу ЗСУ на територіях країн-партнерів за сприяння Групи безпосередньої допомоги Україні та тренувальної місії ЄС, повідомляє Укрінформ.

«Менш ніж за два роки за вашої підтримки підготовлено понад 100 тисяч українських військових на території ваших країн. Ці спільні зусилля не були б можливі без вашої підтримки і допомоги. Протягом двох років ми відчуваємо це, відчуває вся Україна. Завдяки спільним зусиллям була створена відповідна система підготовки військовослужбовців ЗСУ та інших Сил оборони», – зазначив він.

За його словами, така підготовка значно підтримує і нарощує спроможності всіх складових Сил оборони у відсічі збройної агресії РФ.

На сьогодні до організаційних заходів підготовки особового складу ЗСУ за кордоном залучена коаліція із 32 держав-партнерів, які організаційно входять до складу двох військових допоміжних місій Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) та Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM).

Як розповіли учасники заходу, чинна система підготовки українських військових зосереджена на 4 базових пріоритетах:

  •   базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, тобто людей з цивільного життя, із яких у відносно короткий строк – 35 днів – необхідно зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів;
  • фахова підготовка передусім на іноземні зразки озброєння та військової техніки: танки, БМП та БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи, комплекси ППО та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойові медики, сапери, снайпери, оператори протитанкових комплексів тощо);
  • підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командири відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують «базу» інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України.
  • колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, в першу чергу для ведення наступу та штурмових дій.
оренда квартири Львів

Новини