Пошкоджені підстанції ми зможемо відновити за 6-8 місяців – Максим Козицький

Фото ілюстративне: Чернігів CITY

Мешканцям Львівщини вдалось зменшити споживання електроенергії на 10%. Але цього не достатньо,щоб забезпечити всіх безперебійним електропостачанням і увійти в опалювальний сезон.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, в Львівській області ще досі залишаються населені пункти де не вдалось повноцінно  відновити електропостачання.

«Ми закликаємо людей економити тому, що нам не вистачає потужності, ми намагаємось забезпечити електроенергією всіх абонентів. На цей час нам не вдалось це на 100% зробити.  Якщо брати попередні дані, то за ними, близько 10% електроенергії  нам вдалось зекономити. Але це не ті цифри, на які ми хочемо вийти. У зв’язку з цим ми закликаємо в години пік вимикати побутові електроприлади, пралки, сушили, мікрохвильовки, посудомийні машини, інакше нам доведеться переходити до віялових відключень», – заявив очільник Львівщини.

Щодо чотирьох підстанцій «Укренерго», які минулого тижня ворог атакував ракетами, то їх відновити поки не вдалось.

«На повне їх відновлення піде від 6 до 8 місяців. Наразі електроенергія подається по тимчасовій схемі в обхід  тих підстанцій. І тому зараз критично важливо економити», – додав Максим Козицький.

Він також зауважив, що нещодавні ракетні обстріли критичної інфраструктури змусили область ретельніше готуватись до надзвичайних ситуацій під час зими.

«Якщо говорити про підготовку до опалювального сезону ми її пройшли успішно і можемо включати опалення. З іншої сторони, ми маємо розуміти, що через можливість нових ударів по енергетичній інфраструктурі, ми маємо підготувати стаціонарні чи мобільні пункти обігріву. Ця робота ведеться», – запевняє голова Львівської ОВА.

Зокрема, за його словами, на Львівщині вже готові  131 стаціонарний пункт обігріву. Крім того, ДСНС може розгорнути додатково ще 80 тимчасових пунктів обігріву. Ще 40 – можуть облаштувати благодійні організації разом з Львівською ОВА.

«Перед собою ставимо завдання, щоб в пункті обігріву стояла «буржуйка», дизель-генератор, який має давати енергію, упс, і якийсь вид зв’язку має бути забезпечений», – додає Максим Козицький.

Новини