Посівна розпочалась за планом – департамент АПК Львівщини


Посівна на Львівщині розпочалась вчасно. Вже засіяли 5 тисяч га ярих культур. Більше цього року посадили і озимих культур. Загалом область рухається за планом. Про це в ефірі «Першого Західного» розповіла керівниця департаменту агропромислового комплексу Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

За її словами, цьогорічна посівна в Україні буде особливою, оскільки через війну посівні площі, за оптимістичними прогнозами, будуть зменшені на 30%. Тому на Львівщину цього року є великі сподівання. Але область може збільшити посівні площі максимум на 10%, оскільки багато земель є заліснені, і щоб їх підготувати, потрібен час.

«Вже на підписі президента зміни до Земельного кодексу України в частині доступу до сільськогосподарських державних і комунальних земель, які не були віддані в оренду. За спрощеною процедурою вони будуть віддаватись нашим аграріям. Це дасть змогу залучити ще більше земель і покрити нижчу врожайність», – вважає Тетяна Гетьман.

Вона наголошує, що хоча цього року є обмежена фінансова державна допомога аграріям, але спростили багато підприємницьких процедур: наприклад, сертифікацію насіння, перевезення добрив, відбувається зниження податкового навантаження: зняття акцизу з пального, зниження ПДВ. І ще дозволили завозити техніку без сплати мита.

Посадовиця також розповіла, що запасів зерна в Україні є достатньо аж до вересня. На її думку, внутрішня потреба продовольства України буде забезпечена, бо зменшиться експорт. Єдина проблема цього року може бути з цибулею, оскільки головні посівні площі цієї культури знаходяться на Херсонщині.


Новини