Повітряні сили ЗСУ повідомили, звідки ворог завдає ударів по Україні


Росія запускає ракети по Україні навіть і з Каспійського моря, такий удар був завданий Яворівському полігону.

Про це посиланням на речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната повідомляє Українська правда.

«Росія атакує з повітря ракетами різних типів. Переважно це «Калібр» та Х-55. Ці ракети крилаті й можуть бути різного базування.

Окупанти мають також чимало літаків, з яких вони завдають ударів. До речі, бувало, на Львівщину залітали з Каспійського моря.

Таким чином вони атакували Яворівський полігон. До прикладу, шість літаків вилітає і запускають ракети у запрограмовані напрямки. Ракети малопомітні, окупанти часто використовують річища для низького польоту».

«Два чи три дні тому вильоти літаків активізувалися з аеродрому у Бресті. Досі активності звідти не було».

За словами Ігната, також росіяни атакують ракетами типу «Іскандер». Тобто запускають ракету дуже високо, вона робить дугу і на шаленій швидкості летить у задану ціль.

«Їх Повітряні сили українського війська вже теж навчилися збивати», – уточнив речник ПС.

Ігнат повідомив, що ракети можна швидко збити, основне їх зафіксувати. Хоча були неодноразові випадки, коли ракети РФ падали дорогою через несправності або потрапляли в іншу ціль.

«Переважно усі ракети помітні для військовослужбовців Повітряних сил. Втім це високоточна зброя, яка летить 800 кілометрів за годину. Якщо ракета летить з Чорного моря, то незрозумілою є локація запрограмована для неї, тому сирена вмикається починаючи від Херсонської області й до Заходу», – розповів речник.

За його словами, Повітряні сили збивають цілі переважно зенітними ракетними комплексами. Стінгери, Ігла, британські та американські зенітні ракетні комплекси є на озброєнні.

«Ми вже навіть винищувачами збиваємо, що свідчить про майстерність наших пілотів. Це дуже складно, адже мають скластися умови, треба бути у вигідному розташуванні. Звісно, є шанс, що ракету знешкодять по дорозі. Втім ціль складна та малопомітна, але нас це не зупиняє, ми збиваємо», – наголосив Ігнат.

 


Новини