Повітряні сили пояснили, чому росіяни запускають «Шахедів» вздовж русла Дніпра

Фото: ЗСУ

Росіяни найчастіше запускають іранські дрони-камікадзе в темну пору доби вздовж русла Дніпра, тому що там їх важче виявити радіолокаційно.

Про це в ефірі «Українського радіо» повідомив речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат.

Зокрема, відповідаючи на запитання, чому дрони не збивають під час руху вздовж Дніпра, він відповів: «Тому що радіолокаційно вони стають менш видимими ― що ближче притискаються до землі. Хочеш жити ― притискаєшся нижче. Радіолокаційна антена, що виявляє ціль, не буде її бачити, якщо ціль летить нижче рівня антени».

Юрій Ігнат також додав, що громадяни навряд чи сильно зможуть допомогти військовим через застосунок єППО, бо найчастіше дрони летять уночі і українці можуть виявити хіба що за звуком.

«Я розумію всі намагання громадян і волонтерів, які об’єднуються, щоб допомогти. Усі хочуть це зробити щиро. Але не все так просто. Поки буде система оповіщення або дзвінки на 102, пройде час і дрон вже буде в іншому місці, його швидкість 150 км/год. Тож ця інформація, яка у надзвичайно великій кількості надходитиме звідусіль, буде навпаки заважати і навіть дезорієнтовувати наших оборонців».

Речник Повітряних сил пояснив, Сили оборони, які знищують сьогодні «Шахедів», це не лише Повітряні сили. Це і винищувальна авіація, яка працює в тих зонах, де немає достатнього покриття ППО. Це і зенітно-ракетні системи, і озброєні мобільно-вогневі групи, які працюють зенітками і крупнокаліберними кулеметами. Усе це потребує колосальної координації. Адже це велика єдина система ППО різних родів та видів усіх Сил оборони.

Юрій Ігнат наголосив, для громадян найважливіше ― берегти себе і перебувати в укриттях. Тому що навіть при 100-відсотковій роботі ППО, на жаль, уламки падають і можуть руйнувати автомобілі, будівлі та життя людей. Коли ракета потрапляє в ціль, вона розривається не одразу лоб-в-лоб з «Шахедом», а поруч. Так працює зенітна зброя. Її вражаючі елементи прошивають фюзеляж ракети чи дрона, ракета втрачає свої аеродинамічні дані і падає вниз. Її бойова частина не обов’язково розривається при зіткненні із зенітною ракетою. Тобто ця бойова частина та уламки зенітної ракети падають на землю».

оренда квартири Львів

Новини