Повітряні сили уточнили, з чим були пов’язані тривоги 14 березня

Фото: АрміяInform

Повітряні тривоги 14 березня в Україні були пов’язані з активністю тактичної авіації РФ, загрозою застосування балістичних ракет та польотами винищувача МіГ-31К.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат у коментарі «Українській правді»

За словами Ігната, після 10 години ранку тривога лунала на півдні, півночі та сході нашої держави, що було пов’язано з активністю тактичної авіації.

Зокрема, на півдні літаки Су-24 випустили в напрямку узбережжя 4 протирадіолокаційні ракети Х-31П по засобах ППО Одещини.

Повітряні сили не можуть збивати ці швидкісні цілі (Х-31П) наявними засобами ураження. Водночас, як уточнив Ігнат, є різні методи протидії цим ракетам (можуть вимикатися РЛС української ППО – ред.), тож ворожі ракети не досягли цілей, хоча уламки однієї з них завдали пошкоджень місцевій інфраструктурі.

З 10:27 на сході України існувала загроза застосування оперативно-тактичних ракетних комплексів («Іскандер» – ред.).

О 15:26 масштабна повітряна тривога пролунала через загрозу застосування Росією балістичних ракет, зазначив речник Повітряних сил.

Ще три тривоги по всій Україні (13:00, 14:30, 16:30 – ред.) оголошувалися через зліт винищувача Міг-31К, який може нести аеробалістичну ракету «Кинджал», з авіабази «Саваслейка» у Нижегородській області РФ.

«Повітряні тривоги, пов’язані з МіГом, були нетривалими. Ймовірно, це були тренувальні польоти або маневри. Однак нехтувати загрозою ракети «Кинджал», проти якої ППО України не має засобів протидії, ніколи не можна».

Новини