Прем’єрка Італії підтвердила підтримку України після скандальних заяв Берлусконі

Фото: Ansa

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні підтвердила «тверду» підтримку України з боку її уряду після того, як експрем’єр Сильвіо Берлусконі виступив з критичними заявами на адресу президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє Ansa, пише «Європейська правда».

Офіс Мелоні заявив у неділю, що італійський уряд «твердо і впевнено» підтримує Україну.

Берлусконі, коментуючи зустріч Мелоні та Зеленського на полях саміту ЄС у Брюсселі, заявив, що якби він все ще був прем’єр-міністром, він би не зустрівся із Зеленським.

Якби Зеленський припинив «атакувати» два регіони на сході України на Донбасі, російський напад на Україну не стався б взагалі, додав 86-річний політик, голосуючи на регіональних виборах у Ломбардії.

«Ось чому я оцінюю поведінку цього пана дуже, дуже негативно», – продовжив Берлусконі.

Берлусконі, який тричі був прем’єр-міністром Італії з 1994 по 2011 рік і чия партія «Вперед, Італіє» зараз бере участь в уряді Мелоні, протягом багатьох років називав президента Росії Владіміра Путіна своїм добрим другом.

Нагадаємо, Сильвіо Берлусконі вважає, що Україна може піти на переговори з Росією, якщо їй перестануть допомагати зброєю і натомість пропонуватимуть лише допомогу у відновленні.

Це не перша скандальна заява лідера «Вперед, Італіє!», присвячена вторгненню Росії в Україну.

Виступаючи в ефірі телеканалу Rai напередодні парламентських виборів, Берлусконі сказав, що до війни проти України «Путіна підштовхнув російський народ, партія, його міністри», а метою вторгнення було начебто утворити в Києві уряд «гідних людей».

Пізніше італійські ЗМІ опублікували аудіозапис зустрічі Берлусконі з однопартійцями, де він прямо звинувачує Україну та її президента Володимира Зеленського у війні.

Новини