ПЦУ теж може перейти на новий календар: рішення ухвалять у травні

Фото: Вікіпедія

Питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору Православної церкви України, який збереться в травні.

Про це у Фейсбук повідомив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

«У зв’язку з рішенням УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль – можуть це зробити за відповідною процедурою.

Також питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні».

Митрополит Євстратій (Зоря) додав, що до 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є. На його думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію.

«Бо досвід реформ в минулому свідчить: проблеми виникають там, де реформа впроваджується «в одну мить», без підготовки, «згори» та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до її сприйняття.

Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях – найкращий».

Новини