Путін боїться Лукашенка, як нового можливого героя війни, – Іван Тимочко

Фото: glavcom

Рано чи пізно Володимир Путін використає Гомельський напрямок для нападу на Україну. Але це станеться тоді, коли Росія заведе туди достатню кількість військ. Поки їх замало, бо російська армія зайнята на інших напрямках.  І поки Путін сподівається, що справиться сам. У цьому переконаний  голова Ради резервістів командування сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«В Путіна зараз своя ситуація, але рано чи пізно він спробує застосувати білоруські війська. Який буде результат – це вже інше питання. Казати, що ми їх «шапками закидаємо» – не варто. Вони, як пошлють лавину людей – буде складно. Хоча ми вже бачимо, як білоруські відставні генерали починають публічно виступати проти цього. Вони розказують куди будуть нанесені перші удари. Вони говорять, що в них зв’язок моментально обвалиться, бо їхні станції будуть знищені. Тобто, для Білорусі буде колапс», – говорить військовий.

Але, на його думку, Путін у своїх ілюзіях вірить, що він сам переможе війну. Крім того, він не хоче нових героїв. На його невдачах вже й так викристалізувались Євген Пригожин і Рамзан Кадиров, які ставлять себе в рівень з ним і намагаються проєктувати свої думки в суспільстві.  

«І якщо на протиборстві російської армії і Росгвардії Кадирова Путін ще може маневрувати, то з’явиться ще один герой війни – Лукашенко. І невідомо, як він почне грати свою гру.  І оскільки на хвилі війни з’являється багато нових героїв, Путіну все важче стає їх контролювати. І якщо він вже повністю введе достатню, на його думку, кількість військ, яка зможе тримати монополію і ще й контролювати населення, щоб не бунтувало – тоді, швидше за все, він спробує зробити наступ», – вважає Іван Тимочко.

Новини