Путін може нині оголосити другу хвилю мобілізації – ISW. Мапи боїв

Фото: росЗМІ

Президент РФ Володимир Путін найближчими днями, а, можливо, навіть 18 січня, може оголосити в Росії другу хвилю мобілізації.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

В інституті нагадали заяву речника Кремля Дмитра Пєскова, який 17 січня повідомив, що Путін виступить 18 січня з промовою в Санкт-Петербурзі з нагоди 80-ї річниці прориву радянською армією нацистської блокади Ленінграда – міста, в якому народився російський президент.

«Путін полюбляє використовувати символічні дати для звернення до російського народу. Деякі російські провоєнні блогери зазначали, що він скористається цією можливістю, щоб оголосити або мобілізацію, або війну з Україною. Українська та західна розвідка також неодноразово попереджала про мобілізаційні приготування Путіна, заплановані на середину січня», – йдеться у звіті американських аналітиків.

Основні висновки ISW за 17 січня:

Сергій Шойгу заявив, що буде виконувати директиву Володимира Путіна про проведення масштабної військової реформи в період 2023-26 років з метою розширення звичайних збройних сил Росії, ймовірно, в рамках підготовки до затяжної війни в Україні, а також створення умов для швидкого будівництва значно сильнішої російської армії.

Путін може оголосити другу хвилю мобілізації найближчими днями, можливо, вже 18 січня.

Міністерство оборони Росії намагається підвищити рівень професіоналізму в російських збройних силах і, ймовірно, перевірити і підвищити ефективність своїх командних ланцюгів аж до рівня невеликих підрозділів.

Президент Сербії Александр Вучич закликав ПВК «Вагнер» припинити вербування в Сербії.

Окупанти продовжували проводити обмежені контратаки поблизу Кремінної, а українські офіційні особи знову припустили, що російські війська, можливо, готуються до вирішального наступу в Луганській області.

Російські війська продовжували наступальні дії по всій лінії фронту в Донецькій області.

Російський інформаційний простір намагається представити тактичні успіхи росіян навколо Соледара як оперативно значущі.

Окупанти в Херсонській області продовжують спроби підтримувати своє матеріально-технічне забезпечення на східному березі Дніпра.

Російський окупаційний чиновник заявив, що 18 січня Путін зробить «важливу заяву» щодо війни в Україні.

Новини