Ракетні удари по містах змусили Францію переглянути рішення про надання зброї, – французький політолог

Фото: bfmtv

Франція змінила думку. Тому стала першою, хто зламав табу на постачання важкого озброєння Україні. Емануаль Макрон погодився надіслати Україні легкі колісні танки AMX-10RC, бо зрозумів, що для того, щоб вести перемовини з Путіним, треба спершу перемогти на полі бою. Так вважає французький політолог Олів’є Ведрін.

Про це він розповів в ефірі «Перший Західний».

На його думку, на компромісну позицію Емануеля Макрона впливала політична спадщина Шарля Де Голля. Під час холодної війни Франція на чолі з де Голлем проводила політику так званого дипломатичного моста між Сходом і Заходом. Тому Макрон хотів, як Шарль де Голль, спілкуватися з Росією та США. Але нині він змінив свою думку.

«Вважаю, що перемовин з Росією не буде допоки Україна не переможе на полі бою. До повної перемоги України на полі бою жодних переговорів не будуть проводити. Вважаю, що Макрон добре це зрозумів. Я думаю, що зараз ніхто не хоче проводити перемовин із Путіним. Те, що він пропонує Україні, не є серйозним. Ми не можемо зараз проводити перемовини з Путіним, бо він не настроєний серйозно до них. Я дійсно думаю, що Макрон тисне на Німеччину, щоб Берлін надав Україні танки Leopard 2», – сказав політолог.

Водночас він ухилився від чіткої відповіді щодо надання Україні французьких танків Leclerc. Хоча напередодні видання Politico написало про те, що французький уряд розглядає таку можливість.

«Я підтримую це. Якщо всі держави: Франція, Німеччина, Польща, США, Велика Британія надішлють до України важкі танки – це було б просто чудово. На мою думку, усі, без винятку, члени НАТО мають надати Україні важкі танки», – зазначив французький політолог.

Водночас він визнав, що Захід не поспішав з наданням озброєння, бо боявся ескалації. І головне, не вірив, що українські захисники довго протримаються.

«І зараз вони вже хочуть допомагати, бо розуміють, що були наївними. Вони були наївними, бо не вірили в те, що ЗСУ виживуть. Ба більше, вони були настільки наївними, що не думали про те, що Путін може розпочати таку війну. Вони знають, що відбулося у Бучі, Ізюмі, Дніпрі і Запоріжжі. І вони в курсі того, що усі міста України атакують ракетами. І це було для них великим шоком. Через всі ракетні удари зараз вони готові допомагати», – додав Олів’є Ведрін.

Тому він вірить, що на черговій  зустрічі союзників України у форматі Рамштайн, ухвалять рішення щодо постачання танків до України.

Новини