Реакція світу на підрив дамби була неадекватною – Андрій Добрянський

Фото: Укрінформ

Американські політики та медіа досить стримано і непевно коментують підрив Каховської ГЕС. Зокрема, The New York Times навела опитування експертів, які заявили, що, мабуть, це був «якийсь внутрішній вибух», але це не точно. Так само стримано відреагував і Джо Байден. На питання журналістів щодо інциденту з підривом Каховської ГЕС, він відповів: «Ми допоможемо Україні».

Директор з комунікацій Українського конгресового комітету Андрій Добрянський вважає, що реакція і Байдена, і світу на українську трагедію була неадекватною.

В ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» він спробував пояснити чому світова спільнота вагається назвати злочинця злочинцем.

 «Чому ми не отримали Abrams так швидко? Чому ми не отримали Patriot так швидко?  Ми ідемо, весь світ, в одному напрямку. Кожен раз ми маємо в Генасамблеї голосування з більшою кількістю учасників: 141 – у лютому, зараз було – 150. Я думаю, важливіше для дипломатів і лідерів не зашвидко вийти. Так сталося із нападом на Крим, коли Америка і інші країни не вийшли наперед, а чекали. Чекали, коли буде більшість, щоб видати санкції», – говорить Андрій Добрянський.

В квітні в Конгрес Штатів внесли резолюцію «Перемога України», в якій йдеться про те, що «політика США спрямована на забезпечення того, аби Україна могла зберегти суверенітет у межах своїх міжнародно визнаних кордонів, на досягнення справедливості та відшкодування втрат України». Крім того, там згадується про інтеграцію України в євроатлантичні інституції, такі як НАТО.

«Це не означає, що це впало з неба. Це наші адвокаційні зусилля, це наслідки наших зустрічей з конгресменами. Ця резолюція каже, що перемога – це не тільки, коли всі території будуть повернені, але так само ця резолюція включає розмову про міжнародний трибунал.  Це теж важлива міжнародна ініціатива», – зазначає експерт.

оренда квартири Львів

Новини