Речник Повітряних сил: Знищити систему «Patriot»  якимось там «Кинджалом», – це неможливо

Фото: Укрінформ

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що зенітно-ракетний комплекс «Patriot» неможливо знищити одним ударом, навіть якщо це ракета «Кинджал».

Про це він розповів ефірі національного телемарафону вранці 17 травня, пише Українська правда.

«Результат протиповітряного бою може бути різний. Але вчора ми взагалі сказали: «без коментарів». Не коментуємо брехуна Конашенкова (речника Міноборони РФ – ред.), який уже 8 разів поспіль знищив весь склад нашої авіації. Якби в нас було стільки літаків, скільки вони «знищили», мабуть, ми вже б давно перемогли.

Я хочу сказати: не переймайтеся за долю «Patriot». З технічної точки зору, «Patriot» – це комплекс, батарея, дивізіон, система, всі по-різному називають і ніхто не може зрозуміти, з чого він складається».

Ігнат зазначив, що дивізіон – це командний пункт, у якому стоїть бойова обслуга, відстежує повітряні цілі і отримує інформацію про повітряну обстановку в зоні своєї відповідальності. Таким чином він відпрацьовує по повітряних цілях.

Комплекс може працювати в ручному, напівавтоматичному й автоматичному режимі.

За словами речника ПС, саме автоматичний режим роботи «Patriot» дозволяє йому без втручання людини збивати повітряні цілі, як це було от минулої ночі: «Автоматика – швидкість прийняття рішень, виявлення цілей і застосування озброєння».

Ігнат додав, що у комплексу є радар і до 8-ми пускових установок, кожна з яких оснащена чотирма транспортно-пусковими контейнерами, які розташовані на відстані, вони забезпечують пуски ракет.

«Ну, знищити систему якимось там «Кинджалом» – ну, це неможливо. Тому все, що там вони (росіяни – ред.) розповідають, нехай залишиться в їхньому архіві пропаганди».

Ігнат не зміг сказати, що було цілями 6 ракет «Кинджал», збитих над Києвом у ніч на 16 травня.

«Те, що летіли (ракети) на столицю чи на Київщину, – це 100%. Це факт, тому що всі бачили, що розривалося в небі. Якщо перехоплює ракета той самий «Кинджал» чи інші ракети високо в небі, то вирахувати, куди саме цілили, ми не можемо. Там відхилення на декілька градусів ракети – і вона вже летить на десяток кілометрів далі», – зазначив Ігнат.

«Ми не дізнаємося, куди цілили, тому що цілі було знищено. І добре, що не дізнаємося», – сказав він.

Ігнат додав, що в росіян є кілька списків пріоритетних цілей по всій Україні: це і військові, і інфраструктурні об’єкти, і склади, й об’єкти паливно-енергетичного сектора.

Нагадаємо, у Міноборони Росії 16 травня заявили, що нібито «високоточним ударом гіперзвуковим ракетним комплексом «Кинджал» у місті Київ уражено зенітний ракетний комплекс «Patriot» виробництва США».

У США не підтвердили знищення ЗРК «Patriot» в Україні, однак, за деякою інформацією, комплекс міг бути пошкоджений.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що не може підтвердити повідомлення про ураження системи «Patriot» в Україні, але якщо американська система ППО зазнала пошкоджень, то США допоможуть із ремонтом.

оренда квартири Львів

Новини