РФ буде важко відновити запаси контрбатарейних радарів – розвідка Британії

Фото ілюстративне: Мілітарний

Відновлення арсеналу контрбатарейних радарів буде важким завданням для Росії, оскільки ці системи залежать від поставок високотехнологічної електроніки, які потрапили під санкції.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії в п’ятницю, пише «Європейська правда».

23 березня Сили спеціальних операцій України оприлюднили кадри знищення російського контрбатарейного радару «Зоопарк-1М» на Донеччині, нагадує британське відомство.

Упродовж війни обидві сторони спрямовували свої зусилля на нейтралізацію контрбатарейних радарів супротивника. Ці системи відносно нечисленні, але є значним мультиплікатором сили. Вони дозволяють командирам швидко виявляти ворожу артилерію і завдавати по ній ударів.

Однак, оскільки ці системи мають активну електромагнітну сигнатуру, вони вразливі до виявлення і знищення. Росія втратила щонайменше шість ЗРК «Зоопарк-1М» і, ймовірно, в Україні залишилася дуже обмежена їх кількість, зауважили в огляді.

«Відновлення арсеналу контрбатарейних радарів, ймовірно, є ключовим пріоритетом для обох сторін, але у Росії, ймовірно, виникнуть труднощі, оскільки ці системи залежать від поставок високотехнологічної електроніки, які були перервані санкціями», – стверджують у британському МО.

Напередодні британські розвідники висловили переконання, що Росія не зможе залучити до армії ще 400 тисяч людей добровільно, як вона це задекларувала.

оренда квартири Львів

Новини