Окупант обіцяє евакуацію з Маріуполя, Україна чекає підтвердження від «Червоного Хреста»


Міноборони РФ заявило, що з 10:00 четверга 31 березня оголошує «режим тиші» для евакуації з Маріуполя – і закликало українську сторону зробити те саме. Україна надіслала офіційний лист на Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) – і чекає на відповідь.

Зокрема, Міноборони РФ заявило, що з 10:00 четверга 31 березня оголошує «режим тиші» для евакуації з Маріуполя – і закликало українську сторону зробити те саме.

Москва вимагає від Києва гарантувати «режим тиші» у встановлений час, до 06:00 31 березня письмово повідомити про це російській стороні, а також представникам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Міжнародного Комітету Червоного Хреста, забезпечити безпечний рух колон автобусів за погодженим маршрутом.

Ірина Верещук повідомила, що Україна надіслала офіційний лист на Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) – і чекає на відповідь, повідомляє Українська правда.

Водночас, вона наголосила: «Наші автобуси вже готові – як тільки буде режим припинення вогню, ми відразу поїдемо за людьми».

Нагадаємо, Маріуполь перебуває в облозі з 1 березня. У місті немає води, їжі, електроенергії, тепла, газу та зв’язку. 90% будинків у місті пошкоджені чи зруйновані.

Влада заявила, що Маріуполь необхідно повністю евакуювати. За різними підрахунками, станом на 27 березня у місті ще залишалося 160-170 тисяч людей.

«Зеленого коридору» жодного разу не було, люди виїжджали чи йшли з міста під обстрілами на свій страх і ризик.

На окуповані території чи в Росію вивезли до 30 тисяч маріупольців. Дітей часом вивозили без батьків.

 


Новини