РФ використовує проти українських військових хакерські можливості – Британська розвідка

Фото ілюстративне: Соцмережы

Розвідка Великої Британії заявила, що Росія продовжує використовувати кібернетичні можливості для підтримки вторгнення в Україну.

Про це йдеться в розвідувальному огляді Міноборони Британії від 4 вересня, пише «Європейська правда».

У відомстві нагадали, що 31 серпня 2023 року Національний центр кібербезпеки Британії (NCSC) разом з міжнародними партнерами опублікував звіт про кампанію шкідливого програмного забезпечення, спрямовану на мобільні пристрої Android, що використовуються українськими військовими.

Шкідливе програмне забезпечення під назвою Infamous Chisel використовувалося російською групою кіберзагроз, відомою як Sandworm. Раніше NCSC пов’язував Sandworm з Головним центром спеціальних технологій Головного розвідувального управління Генерального штабу Росії.

Infamous Chisel забезпечує постійний доступ до скомпрометованих Android-пристроїв, а також збір і вилучення даних з них. Це включає в себе націленість на додатки, що використовуються українськими військовими.

«Дуже ймовірно, що Infamous Chisel використовувався з метою крадіжки чутливої військової інформації. Ця діяльність демонструє, що Росія продовжує використовувати кібернетичні можливості для підтримки вторгнення в Україну», – йдеться в огляді.

Як повідомлялося, британська влада попереджає про ризики використання чатботів, керованих штучним інтелектом, стверджуючи, що їх можна обманом змусити виконувати шкідливі завдання.

У попередньому розвідувальному огляді Міноборони Британії йшлося, що Росія з кінця червня звертається до громадян сусідніх країн та мігрантів з Центральної Азії, що завербувати їх для участі у бойових діях в Україні.

оренда квартири Львів

Новини