Російське угруповання в Херсоні тільки підсилюється, – Володимир Молчанов

Фото:miskrada.kherson

Російські війська не відходять з Херсона, а проводять ротацію. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів херсонський політолог Володимир Молчанов.

«Російське угруповання тільки підсилюється. Вони стоять в три ешелони. 3-й ешелон – це безпосередньо в Херсоні, на його околицях. 2-й  ешелон – це в 10-15 км від Херсона і до Олександрівки Миколаївської області і Білозерки. А перша лінія тримається пів року і не змінюється з кінця березня. Більша частина Херсонської області, 40 сіл Миколаївської області, південніше Снігурівки і сама Снігурівка – все це контролюється зараз росіянами», – розповів політолог.

Щодо східного флангу, де вони відступили на початку жовтня, то там, за його словами, вони закріпились на новій лінії оборони, але мають можливості ще відступати і закріплюватись на додаткових лініях оборони.

Володимир Молчанов також розповів, що неправдою виявилось інформація про залишення ворогом сіл Чкалового та Чарівного. За словами місцевих мешканців, одні війська звідти вийшли, а інші наступного дня зайшли.

«Вони все ж таки проводять ротацію, і активно перекидають тим мостом, який вони побудували нібито для евакуації, дуже багато живої сили саме для підсилення своїх оборонних позицій. Тому вони так просто не залишать Херсон», – зазначає політолог.

В той же час, він каже, що Херсон і Берислав залишили тилові російські частини, зокрема Росгвардія. Відтак, там тепер нема кому підтримувати каральні операції проти своїх військових та місцевих жителів. Також окупанти вивезли і медичні заклади, разом з обладнанням і частиною персоналу. Грабують і вивозять також мистецькі цінності з музеїв. Водночас, вони виключили свій стаціонарний інтернет і почали вивозити телекомунікаційне обладнання. Таким чином, Херсон, за словами політолога, може стати «інформаційною чорною дірою».

Новини