Росія – як секта, де є культ головного жреця, – ексконсул України в Росії


В Росії є достатньо охочих служити в армії, бо там панує культ військової служби. Про це в ефірі «Першого Західного» розповів колишній почесний консул України в Санкт-Петербурзі і військовий експерт Володимир Гулима. Після кількарічної співпраці з росіянами, він спробував пояснити особливості логіки російського народу.

За його спостереженнями, бажання росіян воювати має кілька причин. Перша є наслідком того, що  довгий час там піднімався престиж служби в армії.

«Якщо ти підеш на війну – отримаєш роботу, бо в них роботи дуже мало. По-друге, ти побачиш світ. По-третє, ти ще можеш помародерити, покращити свій матеріальний стан», – пояснює експерт.

Він відзначає, що в Росії є велике соціальне розшарування: є Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ і ще пару міст, а є решта Росії, де рівень життя суттєво відрізняється. За його словами, для левової частки чоловіків з російської провінції, служба в армії є найбільш яскравим спогадом в житті: військовослужбовець бачить людей, міста – інше життя, часто цікавіше, аніж в провінції. Тому служити в армії – престижно.

Ще одна причина войовничості росіян – високий рівень пропаганди. За його словами, їм вкладають в голови, що Радянський союз – це було найкраще, що трапилось з Росією. Тому російські військові виступають за повернення Радянського союзу.

«А коли їх виводиш на аналітику – вони губляться. Їм під виглядом Радянського союзу нав’язали поняття імперії. Вони в це вірять. Але коли запитую: а чого ви не вийшли за Радянський союз в 1991 році?  А тоді «телевізор» працював в іншому напрямку. Їм не розповіли – вони і не вийшли. Спрацьовує фактор пропаганди», – говорить Володимир Гулима. 

За його словами, через те, що Росія дуже неоднорідна, щоб нею управляти, пропаганда постійно вигадує зовнішнього ворога, «який їм ніби шкодить, ламає ліфти, транспорт і т.д.... ». Цього разу ним виявились українці, вважає експерт.

Проте він відзначає ще одне явище, не зовсім зрозуміле українцям. Більшість росіян, за його словами, критично ставляться до тієї ситуації, що є зараз в Росії. Вони бачать і високий рівень корупції, і обмеження свободи слова.

«Але, як тільки переходиш на питання: чому так – то одразу починають говорити, що це бояри – погані, а Путін – молодець. Якби його не було – було б ще гірше», – пояснює військовий експерт.

За його словами, це дуже нагадує секту. Є верховний жрець, ідеал, на якого треба молитись, а всі інші йому заважають.  


Новини