Росіянам потрібна Авдіївка, щоб піти на Вугледар – Сили оборони

Фото: 36 Окрема бригада морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського

Для росіян стратегічне значення має місто Авдіївка – воно їм необхідне для того, щоб почати штурмові дії у районі Вугледара.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону сказав керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський, передає Укрінформ.

«На сьогодні ворог продовжує активні дії, штурмувати Авдіївку та Мар’їнку. Для них стратегічною на даний момент є Авдіївка, щоб почати якісь штурмові дії у районі Вугледара. Там ворог уже обпікся не один раз. Їм критично треба оточити Авдіївку, і ворог це, власне кажучи, намагається робити вже упродовж двох тижнів», – зазначив Дмитрашківський.

За словами Дмитрашківського, на напрямку Вугледара нині відчутним є спад активності росіян.

«Натомість ворог продовжує обстрілювати наші позиції. Учора за день він атакував 37 разів. Уночі противник спромігся на чотири штурми та 122 обстріли. За учора ворог втратив близько трьох рот особового складу, 15 одиниць танків та 9 одиниць БМП і іншої техніки у загальній кількості 46 одиниць», – сказав речник.

За його даними, уся ця техніка фактично була знищена у районі Спартака та Водяного – саме на цьому напрямку РФ у суботу вела активні бойові дії.

Відповідаючи на запитання, наскільки спроби оточити Авдіївку виснажують ворога, він сказав, що Росія зазнає серйозних втрат як особового складу, так і техніки.

«Стало відомо про те, що на сьогодні там збирають особовий склад, відкликають хворих і направляють також у напрямок Вугледара. Поки що все без успіху. Є певні досягнення у нас. Іде позиційна боротьба – то ворог займе якусь позицію, то ми відіб’ємо і десь займемо позицію», – зазначив Дмитрашківський.

Він заявив, що противник має досить велике виснаження.

«Питання за малим – поставки Україні техніки та озброєння нашими західними партнерами, щоб можна було здійснити правильний контрнаступ», – вважає він.

Новини