Росіяни на Херсонщині готуються до здачі в полон, – Микола Маломуж

Фото: slovoidilo

Українське військове командування очікує на масову здачу в полон російських військових на Херсонщині. Наразі з ними ведуться перемовини, але ворог ставить свої умови.

Про це в ефірі  «Першого Західного» повідомив колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, радник Президента України Микола Маломуж.

«Переговори, які ведуться – це попередні  переговори. Бо вони ставлять умови, що вони відійдуть на територію, яка контролюється більш потужно військами РФ. Цей варіант перемовин нас не влаштовує.  Тут може йти питання тільки про добровільну здачу і перебування в полоні, згідно з Женевською конвенцією», – говорить військовий.

За його словами, російські війська відступають поки без паніки, але залишаючи бойову техніку. Оскільки мости не функціонують, а понтонні переправи під контролем ЗСУ, вони вишукують різні плавзасоби: і катери, і човни, щоб переміститись через Дніпро. При чому, цим грішить вже не тільки найвищий командний склад армії РФ, але й середній.

«Вони хочуть вийти з оточення, бо передбачають, що якщо ми перерізаємо повністю можливість відступу по Дніпру, в перспективі це означає оточення і знищення. Тому вони використовують сьогодні всі засоби, які можна застосувати і забрати в населення, навіть гумові човни. Вже навіть важке озброєння вони не тягнуть через Дніпро, бо це тягар для них», – говорить Микола Маломуж.

Він впевнений, що це лише початок, і як почнуться потужні удари ЗСУ, тоді в російській армії почнеться велика паніка – така ж, як в Харківській області.

Новини