Росіяни не відступають з Херсона, а готують там підступ, – Іван Ступак

Фото: РБК

Росіяни не планують відступати з Херсона. Заяви про відступ – це спроба втягти українську армію до боїв у Херсоні. У цьому переконаний військовий експерт Іван Ступак.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Я бачив, як вони виходили з Київської, Чернігівської областей. Три дні виходили, а потім розказали щось там про «жест доброї волі». Так само – острів Зміїний, Харківська область… А тут заздалегідь такі анонси – це викликає великі сумніви», – зазначає експерт.

Ще один аспект, який його здивував – це евакуація з Херсона цивільних. Раніше про місцевих мешканців росіяни не дбали, а просто розстрілювали. Так, як це було в Київській області чи Маріуполі.

«Тут вони, начебто, стурбувались долею людей. Це вони зробили з метою, щоб цивільні не бачили приготування росіян до оборони Херсона. Були підірвані вежі мобільного зв’язку, щоб не було мобільного інтернету, щоб наші громадяни не ходили і не робили фото, відео і не відправляли нашим правоохоронцям місця розміщення росіян: снайперських позицій, окопів і так далі», – переконаний Іван Ступак.

На його думку, і те, що росіяни перевдягаються в одяг цивільних, свідчить про те, що вони готують підступ для наших військ. Вони зроблять вигляд, нібито, українську армію зустрічають цивільні, а потім пострілами спровокують їх, і коли наші почнуть стріляти у відповідь, організують кампанію: «українські військові стріляють по цивільних» для відеокамер.

«Ще одне: вони хочуть показати, що йде цивільна війна, громадянська, де цивільні люди воюють проти українських «бандерофашистів», – зазначає експерт.

Новини