Росіяни перегруповуються на Кінбурнській косі – Сили оборони

Мапа: Радіо Свобода

Збройні сили України поки що не контролюють Кінбурнську косу у Миколаївській області, російські військові перегруповуються там.

Про це заявив начальник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євгеній Єрін в ефірі загальнонаціонального марафону, пише Українська правда.

«На даний час ворог там здійснює перегрупування. Ситуація, яка відбувається на Кінбурнській косі, – контрольована. Поки що, на даний момент, про контроль над Кінбурнською косою з боку Збройних сил України мова не йдеться».

Коментуючи загальну ситуацію на південному фронті, полковник Єрін зауважив, що загарбники постійно обстрілюють Херсон, намагаючись «посіяти страх і паніку серед мирного населення» та «тримати в тонусі» українські війська.

Однак, за словами Єріна, ЗСУ теж намагаються «тримати ворога в тонусі», режиму тиші немає.

Ворог продовжує обладнання своїх позицій в інженерному плані, підготовку до оборони.

Крім того, росіяни далі вивозять людей із їхніх осель і вилучають зброю.

Нагадаємо, 11 листопада ЗСУ повернули контроль над Херсоном і тоді ж майже вся територія Миколаївської області була звільнена, крім Кінбурнської коси.

22 листопада голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що для повної деокупації області потрібно звільнити три населені пункти на Кінбурнській косі.

Американський Інститут дослідження війни (ISW) вважає, що українські сили зможуть краще проводити операції на лівому березі Херсонської області, якщо Кінбурнська коса повернеться під їхній контроль.

В ОК «Південь» зазначали, що контроль над косою дозволить убезпечити зерновий коридор із Миколаївського порту.

Новини