Росіяни підготували першу і другу лінії оборони на південь від річки Дніпро – ISW. Мапи боїв

Фото: Главком

Приватна військова компанія «Вагнер», якою керує Євген Пригожин, і надалі формує військові структури в Бєлгородській і Курській областях.

Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

«Спонсор групи «Вагнер» і так званий «кухар Путіна» Євген Пригожин продовжує формувати паралельні військові структури в Бєлгородській і Курській областях, незважаючи на відсутність загрози наземного вторгнення українських військ на територію Росії».

Українські війська завершують звільнення західного (правого) берега Херсонської області після того, як звідти відступили росіяни.

Супутникові знімки підтверджують заяви, зроблені як українськими, так і російськими джерелами, про те, що російські війська зруйнували Антонівський і залізничний мости (поблизу Херсона), а також міст через дамбу Нової Каховки (на схід від міста Херсон поблизу Нової Каховки) через річку Дніпро, Дар’ївський міст (на північний схід від міста Херсон) через річку Інгулець в останній спробі заблокувати просування українських військ у напрямку центральної частини Херсонської області.

Крім того, геолокаційні супутникові знімки також вказують на те, що російські війська підготували першу і другу лінії оборони на південь від річки Дніпро і, ймовірно, продовжать укріплювати позиції на лівому березі в найближчі дні.

Українські війська здобули значні територіальні здобутки по всій Херсонській області 11 листопада і продовжують посилювати контроль над західним берегом у найближчі дні.

ISW оцінює всю західну частину Херсонської області як звільнену, виходячи з того, що росіяни позбавили себе можливості утримувати територію на правому березі Дніпра.

«Українські війська швидко завершують звільнення всіх районів, які ще не перебувають під їхнім контролем», – переконані аналітики.

Основні висновки аналітиків інституту:

Українські війська завершують звільнення західного (правого) берега Дніпра в Херсонській області.

Українські війська досягли значних територіальних успіхів на всій території Херсонської області 11 листопада і продовжать закріплювати контроль над західним берегом у найближчі дні.

Російські мілблогери розкритикували заяви МО РФ про відхід російських військ на лівий берег, але досить стримано поставилися до українських успіхів.

Російські джерела стверджували, що українські сили продовжували контрнаступальні операції в напрямку Кремінної та Сватового Луганська область, а українські сили націлилися на російську логістику в тилу Луганської області.

Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута, Авдіївки та Вугледара.

Українські війська продовжували наносити удари по місцях зосередження російських військ у Запорізькій області.

Фінансист групи «Вагнер» Євген Пригожин продовжує формувати паралельні військові структури в Бєлгородській і Курській областях, незважаючи на відсутність загрози наземного вторгнення українських військ на територію Росії.

Незадовільне проведення часткової мобілізації Міністерством оборони Росії продовжує породжувати соціальну напругу.

Українські партизани продовжували наносити удари по російській окупаційній владі.

Новини