Розвідка Британії пояснила, навіщо російській армії Вугледар

Фото: Цензор.НЕТ

Міноборони Росії наполегливо вимагає успіху у Вугледарі – частково через конкуренцію з «вагнерівцями», які досягли тактичного просування на Бахмутському напрямку.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії у четвер, пише «Європейська правда».

Як стверджується, за останній тиждень російські спроби штурму Вугледара майже напевно сповільнилися. Це сталося після неодноразових, надзвичайно дорогих невдалих атак упродовж попередніх трьох місяців.

Одним із факторів важких втрат Росії у цьому секторі стало успішне застосування Україною систем дистанційного керування протитанковими мінами (RAAM). RAAM – це спеціальний артилерійський снаряд, який розсіює протиброневі міни на відстані до 17 км від стріляючої установки.

У деяких випадках українські війська запускали міни й позаду російських підрозділів, що наступали, викликаючи безлад при спробі російських машин відступити.

Єдиного помітного тактичного успіху сили РФ останнім часом досягли у Бахмутському секторі, де домінують наймані сили групи «Вагнера», які нині ведуть публічну ворожнечу з міністерством оборони Росії.

«Існує реальна можливість того, що Міноборони Росії наполегливо домагається успіху у Вугледарі – частково тому, що хоче, щоб його власні успіхи конкурували з досягненнями «Вагнера», – стверджує британська розвідка.

Західна розвідка оцінює втрати Росії в боях за Бахмут за останні місяці у 20-30 тисяч найманців ПВК «Вагнер», причому загиблих серед них може бути приблизно третина.

Міністр оборони США Ллойд Остін напередодні запевнив у підтримці України незалежно від того, яке рішення вона ухвалить щодо оборони Бахмута.

Новини