Розвідка США фіксує відведення частини військ РФ від Києва. У Держдепі цьому не вірять


Після того, як у вівторок Росія оголосила про рішення «різко скоротити бойові дії» на київському та чернігівському напрямках, США вже спостерігають відведення військ РФ

Про це повідомляє CNN з посиланням на двох американських високопосадовців.

За словами джерел CNN, РФ починає відводити деякі сили, зокрема російські батальйонні тактичні групи (БТГ), які залишають прилеглі території навколо української столиці.

Російські війська тепер відступають і у деяких районах на півночі України, ймовірно, щоб зосередити сили на півдні та сході.

Розвідка США не виключає, що такий відступ може супроводжуватися бомбардуваннями з повітря та артилерійськими атаками на Київ.

Водночас, співрозмовники CNN застерігають, що Росія завжди може змінити відступ спробою чергового наступу, звичайно, якщо матиме на це сили – оскільки за час війни завдяки ЗСУ російська армія втратила більше 17 тисяч військових, сотні танків, більш як 100 літаків та тисячі одиниць іншої техніки:

«На думку США, це не короткострокові маневри для перегрупування, а довгостроковий крок, оскільки Росія наступ на українські території з півночі провалився».

Один зі співрозмовник видання сказав, що США наразі стурбовані тим, аби точно зберегти одностайність з ЄС щодо санкційного тиску на Росію. У Вашингтоні побоюються, що деякі з країн Заходу можуть тиснути на Україну, щоб Київ погодився на мирну угоду (можливо, не таку вже й прийнятну для України).

Разом з тим держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що не бачив ознак того, що переговори між Україною та Росією «просуваються ефективним шляхом», оскільки не було «ознак справжньої серйозності» з боку Росії.

«Є те, що говорить Росія, і є те, що Росія робить. Ми зосереджені на останньому», – сказав Блінкен.

Він попередив, що заява Росії про скорочення бойових дій навколо Києва може бути «засобом, за допомогою якого Росія знову намагається відвернути увагу та обдурити людей.»

«Якщо вони якимось чином вірять, що спроба підпорядкувати собі «тільки» східну частину України та південну частину України може мати успіх, то вони знову глибоко обманюють себе», – сказав Блінкен.

Він закликав Росію «припинити агресію зараз, припинити вогонь, відвести свої сили і, звичайно, вести переговори».

За матеріалами Української правди


Новини