Румунія і Нідерланди створять тренувальний центр для пілотів F-16

Фото: Lockheed Martin

Румунія та Нідерланди 29 серпня підписали лист про наміри створити Центр підготовки пілотів на F-16.

Про це йдеться в повідомленні голови оборонного відомства Нідерландів Кайса Оллонгрена, пише «Європейська правда».

Оллонгрен відзначила, що зустріч у Толедо розпочнеться з обговорення підтримки України.

«Для Нідерландів надзвичайно важливо продовжувати демонструвати нашу єдність та нашу підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. Нідерланди і Румунія вчора підписали лист про наміри про надання тренування та обслуговування для F-16 у навчальному центрі в Румунії», – заявила вона.

Міністерка додала, що це конкретний крок до зміцнення протиповітряної оборони України двома європейськими країнами, «і безумовно, з боку всіх європейських країн, які є учасницями коаліції F-16».

У Міноборони Румунії зі свого боку повідомили, що для реалізації проєкту Королівські ВПС Нідерландів розмістять кілька літаків F-16 на 86-й авіабазі «Лейтенант-авіатор Георге Мочорніце».

Компанія Lockheed Martin забезпечить технічну підтримку найвищого рівня через льотних інструкторів та інженерно-технічний персонал.

«Через цей центр Румунія бере на себе зобов’язання забезпечити високоякісне навчальне середовище з доступом до технічних ресурсів і найсучасніших ноу-хау не лише для румунських пілотів, а й для пілотів із країн Альянсу та партнерів, у тому числі України», – заявив міністр оборони Румунії Анджел Тилвар.

Як відомо, українські льотчики вже почали навчання на винищувачах F-16 у Данії. Також відомо, що до навчання українців на F-16 долучаться Греція та Португалія.

Про рішення передати Україні F-16 вже оголосили Данія, Нідерланди і Норвегія.

оренда квартири Львів

Новини