Севастополь: БпЛА пошкодили флагман ЧФ РФ «Адмірал Макаров» – розслідування

Фото: @Johnb_Schneider

Щонайменше три кораблі Чорноморського флоту РФ були вражені безпілотниками 29 жовтня, зокрема флагман «Адмірал Макаров».

Про це посиланням на групу волонтерів GeoConfirmed, повідомляє Українська правда.

Розслідувачі проаналізували фото і відео, зокрема кадри з безпілотних надводних апаратів (USV, Unmanned Surface Vehicle), які блукали в гавані та морі біля Севастополя.

Розслідувачі опублікували відео атаки на фрегат класу «Адмірал Григорович», якому в Чорноморському флоті відповідає лише «Адмірал Макаров». Зйомка перервалася, оскільки, імовірно, безпілотник вдарився об судно і вибухнув.

На іншому відео можна побачити атаку на тральщик класу «Натя» «Іван Голубець». За повідомленням Міноборони РФ він отримав «незначні» пошкодження.

На одному з відео видно, як ще один безпілотник блукає між пришвартованими кораблями в гавані, ймовірно, шукаючи мішень для обстрілу. Зйомка обривається, коли безпілотник зіткнувся з судном і ймовірно вибухнув. На основі відеозапису можна зробити висновок, що він знаходився біля щонайменше 4 кораблів і для атаки зробив майже розворот.

На думку GeoConfirmed, виходячи з усіх відеоматеріалів, було задіяно від 6 до 8 безпілотників. Три використовувалися на кораблях.

У GeoConfirmed зазначили, що безпілотники використовувала Україна.

«Виходячи з усіх наявних відеоматеріалів, можна з великою ймовірністю стверджувати, що

Безпілотники прорвали оборону Севастопольської бухти;

Було задіяно > 6 USV;

Щонайменше 3 кораблі були уражені з USV».

Нагадаємо, 29 жовтня в окупованому Севастополі повідомили про вибухи – нібито російські кораблі «відбивали атаку безпілотників».

Російське Міноборони заявило, нібито Збройні сили о 4 годині ранку 29 жовтня атакували безпілотниками окупований Севастополь. Оборонне відомство РФ підтвердило пошкодження морського тральщика «Іван Голубець».

Міноборони Росії звинуватило військових ВМС Британії у плануванні і реалізації нібито «терактів» на трубопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2». Воно заявило, що підготовка «нападу» на Севастополь здійснювалася під керівництвом членів ВМС Британії, які нібито перебувають в українському Очакові.

Сили оборони півдня припускають, що причиною суботніх вибухів в окупованому Севастополі могли стати невдалі запуски російськими загарбниками ракет протиповітряної оборони.

Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що Росія на невизначений термін призупиняє свою участь в зерновій угоді.

Новини