Щоб довідки «ходили» за військовими, а не навпаки. В уряді розглядають зміну процедури

Фото: 5.ua

Умови отримання довідок військовими можуть спростити. Про це йшлося на нараді в Кабінеті міністрів України.

Приводом для  обговорення стала ситуація в Клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги медичних сил ЗСУ у Львові, про яку також розповідали журналісти програми «ОЧІ» .

У львівському медзакладі військові без кінцівок змушені були стояти тижнями у чергах, адже у клініці не було електронного запису. Також військовослужбовці скаржились на відсутність генераторів у час, коли вимикали світло та неналежні санітарні умови.

Ситуація набула широкого розголосу. На неї звернув увагу прем’єр України Денис Шмигаль. На вихідних він провів нараду, де обговорили проходження військово-лікарської комісії.

На нараду прем’єр покликав представників 4 міністерств: оборони, охорони здоров’я, цифрової трансформації та міністерство у справах ветеранів. Урядовці представили свої напрацювання, які у майбутньому мають спростити проходження не лише військово-лікарської, але й медико-соціальної експертної комісії, зокрема для встановлення інвалідності.

А ще деякі послуги мають надаватись в цифровому форматі, наприклад, отримання довідки про обставини поранення з військової частини.прем’єр-міністр доручив опрацювати можливість створення на базі кожного центру комплектування так званого військового ЦНАП (центр надання адміністративних послуг).

«Довідки мають «ходити» за військовими, а не навпаки. Працюємо над тим, щоб прибрати зайву бюрократію та можливі зловживання з процесу проходження військово-лікарських комісій», – сказав на зустрічі очільник уряду Денис Шмигаль.

Як повідомляють журналісти програми «ОЧІ», вони отримали відповідь на журналістський запит від медичних сил ЗСУ, яким підпорядковується медзаклад. Там пообіцяли допомогти з коментарем керівництва клініки.

Новини