Шмигаль розповів, яких руйнувань завдала енергосистемі України остання ракетна атака РФ

Фото: Урядовий портал

Під час останньої ракетної атаки ворог пошкодив 1 блок теплової електростанції та 8 – теплових електростанцій. Також пошкоджені три магістральні підстанції та одна повітряна лінія.

Про це під час засідання Уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Остання масована атака мала деструктивні наслідки й для української енергетики. Зазнали пошкоджень об’єкти генерації: 1 блок теплової електростанції на Сході та 8 блоків теплових електростанцій на Заході нашої країни. Пошкоджено три магістральні підстанції та одна повітряна лінія».

За словами Шмигаля, це призвело до зростання дефіциту потужності в енергосистемі. Що змушує щодня, починаючи з 15 січня, застосовувати аварійні відключення.

Прем’єр наголосив, проте енергосистема вистояла, залишилася цілісною та керованою. У цілодобовому режимі тривають ремонтні роботи. «Щодня працюємо над тим, аби в Україну надходило більше генераторів, трансформаторів та іншого обладнання для ліквідації пошкоджень».

Він також розповів, що в енергетичній галузі Україна відчуває постійну підтримку іноземних друзів і партнерів. Зокрема, за кошти Фонду підтримки енергетики України плануємо закупити енергообладнання на суму понад 100 млн євро.

З останніх надходжень – це 45 електростанцій резервного живлення від Азербайджану та потужні генератори для Чернігівщини, надані Японією.

Новини