Шольца роздратувало питання про постачання Україні танків

Фото: DW

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив роздратування через заклики постачати Україні основні бойові танки.

Про це він сказав в інтерв’ю Neuen Osnabrücker Zeitung, повідомляє «Європейська правда».

За словами канцлера, у дебатах щодо танків «повністю проігноровано той факт, що нашим круговим обміном ми також дозволяємо поставити в Україну понад 100 бойових танків і бойових машин піхоти».

Такі партнери, як Чехія і Словаччина, Румунія і Греція, передають танки східноєвропейського виробництва в Україну, де вони можуть бути негайно використані, оскільки логістика, боєприпаси, запчастини і необхідні ноу-хау є в наявності, зазначив він.

«Натомість ми поступово поповнюємо запаси наших партнерів західною технікою» – сказав Шольц. Тому він здивований, «що деякі критики поводяться так, ніби ми постачаємо лише шоломи».

Щодо питання постачання власних бойових танків канцлер сказав: «Позиція федерального уряду чітка: не діяти самостійно; і так буде і надалі».

Щоправда, ситуація в Україні «дуже динамічна, і ми постійно переоцінюємо її», додав він.

«Німеччина підтримує Україну в міру своїх можливостей і в той же час робить все можливе, щоб не допустити прямого конфлікту між НАТО і Росією. Саме це лежить в основі всіх рішень. І це також відповідає волі переважної більшості громадян» – заявив Шольц.

Як повідомлялося, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен порадила Києву продовжувати переговори з Берліном про постачання бойових танків.

Минулого тижня німецький парламент напередодні не зміг проголосувати за пропозицію опозиційного блоку ХДС/ХСС щодо негайного постачання танків та іншої бронетехніки західного зразка Україні.

Новини