Швеція готова надати Україні САУ Archer, 50 БМП і протитанкову зброю

Фото: Naked-science

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістеррсон оголосив про наміри передати Україні самохідні артилерійські установки Archer, 50 БМП Stridsfordon 90, а також протитанкові ракети NLAW.

Про це, він заявив на пресконференції з міністром оборони Полом Йонсоном, міністром енергетики Еббою Буш і міністром ринку праці та інтеграції Йоханом Персоном, про це пише SVT, повідомляє «Європейська правда».

Це вже десятий пакет військової допомоги, який Швеція надасть Україні. Він складається з трьох частин, одна з них відведена САУ Archer – для їх передачі потрібна додаткова підготовка. Крістерссон доручив провести її.

«Бажання України отримати те, що їм найбільше потрібно, має велику вагу», – сказав він.

Уряд не надає жодної інформації про те, скільки саме Archer Швеція передасть Україні, але мова йде, ймовірно, про Archer B, які зберігаються на складах і яких у Швеції 24.

САУ Archer широко визнана як одна з найсучасніших артилерійських систем у світі, здатна стріляти снарядами на відстань до 50 км.

Бойові машини Stridsfordon 90 в кількості 50 екземплярів також включені в останню партію допомоги для України, і вони можуть бути доставлені за декілька місяців.

«Це гарна машина у всіх можливих сенсах», – сказала Ебба Буш.

Крім того, Швеція надішле протитанкові комплекси NLAW.

«Вони відносно прості у використанні, не потребують багато часу для навчання і мають хорошу здатність виводити з ладу російські танки», – зазначила Буш.

Пакет допомоги також включає гранатомети, протитанкові гармати, автоматичну зброю та обладнання для розмінування. Загальна вартість пакета становить 4,3 мільярда шведських крон. Згідно з повідомленням уряду, в цю суму не включені САУ Archer.

Нагадаємо, у четвер естонський уряд прийняв рішення про надання військової допомоги Україні у війні з РФ на суму 113 мільйонів євро, що є найбільшим пакетом допомоги, наданим Естонією до цього часу.

Новини