Скібіцький: Путін боїться бути вбитим і помічає, що ми все ближче

Колаж: Welt

Список «кандидатів» на знищення українськими спецпризначенцями очолює Володимир Путін.

Про це в інтерв’ю німецькому виданню Welt заявив заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький, передає Укрінформ.

«Він (Путін – ред.) помічає, що ми все ближче до нього наближаємося, але, можливо, він боїться також бути вбитим своїми… Він лише зараз починає висовувати голову, і якщо він це робить, ми не впевнені, що це насправді він», – сказав генерал ГУР.

На запитання, чи стоїть ГУР за атаками на російських пропагандистів, Скібіцький відзначив, що це не найважливіші цілі, та висловив припущення, що росіяни вже воюють між собою, борються за владу.

«Наш пріоритет – знищити командира підрозділу, який наказує своїм людям атакувати», – уточнив генерал. Він запевнив, що українська розвідка уважно стежить за всіма пересуваннями, командними центрами та позиціями на передовій. Зокрема, поінформував Скібіцький, українська розвідка намагається ліквідувати лідера «вагнерівців» Євгена Пригожина.

Утім, зрештою, переконаний розвідник, кожному, хто причетний до агресії, доведеться відповісти за свої дії, будь то воєначальник, російські командири, важливі бізнесмени, які фінансують або виробляють зброю.

«Їх ліквідація врятувала б життя багатьом мирним жителям…. Згідно з міжнародними конвенціями, вони є законною ціллю», – заявив він.

Скібіцький підтвердив, що атаки на об’єкти критичної інфраструктури на території Росії – справа різних українських відомств.

«Всі поставки йдуть з Ростова або через Крим. Вони завжди проходять цими двома основними шляхами, і росіяни точно знають, наскільки важливі регіони навколо Запоріжжя та Херсона. Також якомога швидше відбудовують Маріупольський порт, який стане третьою ключовою точкою для логістики… Важливим є знесення об’єктів інфраструктури, щоб не дозволити їм (військам РФ – ред.) користуватися логістичними ланцюгами», – сказав заступник глави ГУР.

Щодо самого Криму, то, за словами Скібіцького, там не так багато критичної інфраструктури, яку можна було б знищити, щоб завадити доставці зброї. Але там є партизани, які «цілком здатні вдарити», та й представники розвідки, за словами генерала, «там теж є».

Кримський міст, зауважив Скібіцький, все ще стоїть тому, що Україна хоче дати можливість росіянам тікати з півострова.

Як повідомлялося, в нещодавньому інтерв’ю голова ГУР Кирило Буданов заявив, що російські пропагандисти є цілями українських спецслужб.

оренда квартири Львів

Новини